חינוך ילדים

אין ספק שאבן היסוד ועיקר העיקרים בתפקיד האדם ומצב האנושות הינו חינוך הילדים.

חינוך הילדים הינו הזכות והאחריות הגדולים ביותר בחייו של אדם, ומה שיסב לו את האושר, הנחת והסיפוק היותר גדולים בהצלחתו, או את הכאב, הדאגה והקושי היותר גדולים בכישלונו ח"ו, מכיוון שהילד הוא עצמו ממש.
אין סיבת התגברות סוגי וכמות הבעיות הנפשיות הרבות בדורנו אלא החינוך הקלוקל.
הורים אמנם נולדים עם אינסטינקט אהבה והגנה על ילדיהם, אמנם אין זה מספיק בכדי לחנך כראוי את הילד, אלא בכדי למזער את הנזק שבאי ידיעת תורת החינוך.
אחד הדברים הכואבים ביותר הינם לראות את תוצאות החינוך הקלוקל בנפשו של ילד/נער/מבוגר שבא לעולם טהור וחסר אונים, מופקד בידי הוריו להובילו ולהנחותו להתפתח כראוי, להתענג על אור החיים הרוחניים ולהתעצם בגדלות והשפעה בעולם המעשה, ואילו חינוכם הקלוקל השאירו פצוע נפשית, כבול במחסומיו הפנימיים ועיוותיו התודעתיים, מקרטע בעולם המעשה וחוזר על אותן טעויות הרסניות עם זוגתו וילדיו עצמו (במידה ואם בכלל זכה להגיע לשלב זה).
איננו באים חלילה להפנות אצבע מאשימה כלפי אף הורה, שמסתמא גם הוא עבר מה שעבר ולא ניתנה לו ההזדמנות ללמוד חינוך, אלא באים אנו להדגיש את החשיבות והאחריות העצומה שבחינוך הילדים, שלא ניגע לריק ולא נלד לבהלה, ואין עמלנו אלא הבנים!
כאמור, לימוד תורת החינוך הינו הכרח וחובה על כל אדם המבקש להיות הורה ולהפקיד בידיו חיים ונשמה, ובמיוחד בדורנו אנו, אשר הרבה ממוסדות החינוך למיניהם, גם הם אינם כדבעי, ושלא לדבר על גירויי הסביבה החיצונית.
מטרת האימון ההורי הינה להקנות להורים ידע תיאורטי וכלים מעשיים להתמודדות עם ילדיהם בכל שלבי ההתפתחות ממקום של הכרת עולמו הפנימי של הילד וצרכיו הייחודיים, הכרה אשר תוביל להורות מיטבית, וכן תקנה ידע וכלים ליצירת קשר הרמוני בין הילדים להוריהם וליצירת יחס מתוקן ומעצים גם במקרים של התמודדות עם מצבים של הורות לא תקינה ומצבים של קונפליקטים בין ילדים להורים והורים לילדים.
תיקון הקשר בין הורים לילדים וילדים להורים הינו רפואת הנפש ממש לכל אחד מהם, רפואה שאין שני לחשיבותה, לעומקה ולהשפעתה.
הטיפול ההורי נועד גם לילדים (בכל גיל) המעוניינים לתקן את יחסם ורגשתם כלפי הוריהם, גם להורים המעוניינים לשפר ולהעצים את היחס ביניהם לבין ילדיהם ולהעלות את רמת ואיכות חינוכם, וכן גם לילדים שהוריהם כבר אינם בחיים, אמנם מקומם הנכון והבריא בתודעת הילד איננו.

לפרטים ויצירת קשר

רוצה להצטרף לקהילה שלנו?

מעוניינים לקבל למייל תכנים וטיפים מעשירים בנושא בריאות הגוף והנפש? 

השאירו פרטים ונהיה בקשר