הרב אסף אהרן מכבי

מייסד מרכז "דרכי חיים" להכשרת מטפלים 

לפני כ- 16 שנים, לאחר שסיימתי את שירותי הצבאי כלוחם וחובש קרבי ביחידת הצנחנים ולאחר שחזרתי מטיולי בדרום אמריקה ובמזרח הרחוק, רציתי לעשות משהו משמעותי בחיי, כך הגעתי ב'מקרה' ללימודי בריאות טבעית וזכיתי להיות מהחלוצים של המחזור הראשון של תורת הבריאות הטבעית במכללת אילמה שבצפון הרחוק בראשות הרב יובל הכהן אשרוב שליט"א

באותה תקופה עברתי לגור בעיר העתיקה בצפת, בבית אבן עתיק הצופה לציון הרשב"י ולהתחזק בחזרה בתשובה. תוך כדי הלימודים התחברתי יותר ויותר באופן אישי לרב אשרוב וזכיתי ללמוד מאורחותיו. בנוסף ללימודי הבריאות הטבעית, למדתי מהרב אשרוב גם את תורת בעל הסולם לעומקה ולרוחבה.

בתום לימודי הרפואה הטבעית, זכיתי להיות במשך 8 שנים יד ימינו של הרב אשרוב בטיפול בחולים, זכיתי לקבל ממנו הכשרה מקצועית ואישית, לטפל יחד במאות חולים ולראות במו עיני כיצד פעם אחר פעם כח הגוף לבדו מרפא מאות אנשים מכל סוגי המחלות למיניהם. חלק ניכר מהחולים שטיפלנו בהם חיפשו מזור במשך שנים בכל מיני דרכים ואמצעים ללא הועיל, ורק בזכות שיטת הבריאות הטבעית החלימו וזכו לקבל את חייהם מחדש.

"אני מאמין שלכל אדם מגיע לגלות את הכוחות הפנימיים שלו
ולהגיע לריפוי אמיתי ושלם בגוף ובנפש"

ככל שחלפו השנים, וטיפלתי ביותר ויותר מקרים, הבנתי כי ריפוי הגוף בשיטת הבריאות הטבעית לבדה אינו מספיק בכדי להביא רפואה שלימה, שורשית ואמיתית לאדם. הבנתי כי לנפש ישנה השפעה אדירה על הגוף, ובכדי להביא רפואה שלימה לגוף יש להקדים ולהביא רפואה שלימה לנפש.

 בסייעתא דשמיא זכיתי ללמוד את לימודי הנפש העמוקים והמדויקים ביותר שנתקלתי בהם עד עצם היום הזה, הלא הם לימודי האימון האישי,  ה- CBT היהודי, הזוגיות וההורות במכון דעת ותבונה בראשות הרב יצחק ערד שליט"א. את הלימודים הללו זכיתי ללמוד במשך 6 שנים ברציפות.

לאחר שטיפלתי במאות חולים בגוף ובנפש, בכל הגילאים ובכל המגזרים, ולאחר שטיפלתי בעשרות מקרים בתא המשפחתי, הבנתי כי השילוב בין תורת הבריאות הטבעית לתורת הנפש ולתורת המשפחה הוא הדרך לריפוי השלם של האדם

מתוך הבנה זו, המבוססת אצלי עפ"י ניסיון רב שנים בטיפול בחולים ובבעיות אנושיות שונות, החלטתי להקים מרכז לימודי ייחודי להכשרת מטפלים, המכשיר את הלומדים להיות מאסטרים אמיתיים ברפואה. 

מרכז הלימודים שלנו 'דרכי חיים' הוא המרכז היחידי בארץ, המשלב במקום אחד, הן את תורת הבריאות הטבעית, הן את תורת הנפש, הן את תורת הזוגיות והן את תורת ההורות.

כיום, ב"ה זכיתי להקים את שליחות חיי: הקמת משפחה נפלאה, הכשרת מטפלים הוליסטיים מקצועיים, טיפול בחולים בקליניקה ועיקר העיקרים – שקידה על הלכותיה ופנימיותה של תורתנו הקדושה בישיבת מאורות שבירושלים והוראתה ברחבי ארצנו הקדושה.

אבני הדרך בחיי

התעודות שלי