הקליניקה

CBT יהודי

בקליניקה אנו מציעים תוכנית טיפול רגשי "אחד על אחד"

פגישה בודדת או מספר מפגשים בתוכנית 'יד ביד'
טיפול מותאם באופן אישי הכולל ליווי מקצועי

במסגרת התוכנית , מגיעים לפגישות אישיות בקליניקה או דרך ה ZOOM 
מקבלים כלים והדרכה להחלמה ולהתמודדות עם בעיות דומות במהלך החיים.

לבדיקת התאמתך לתוכנית – פנו אלינו

מה הוא CBT יהודי

Cbt יהודי הינה שיטת טיפול פסיכולוגי ממוקד וקצר טווח, שהוכח בעולם כיעיל ואפקטיבי ביותר לטיפול בהפרעות כגון חרדה, חרדה חברתית, דיכאון, פוסט טראומה, כפייתיות טורדנית (ocd), התמכרויות והפרעות אישיות.

שיטת ה- cbt נחקרה רבות והוכחה כיעילה ומביאה לתוצאות אמיתיות, משמעותיות וארוכת טווח (בשונה ביותר משיטות אחרות הנמשכות שנים וללא תוצאות ניכרות ומשמעותיות!).

ייחודיות טיפול ה- cbt היהודי הינה בביסוסו על ידע עמוק ויסודי בהבנת הנפש ותהליכיה בתורת הקבלה והחסידות. הטיפול מגיע עד שורשי הדברים בעומק הנפש (מימד אשר אינו נלמד ואינו מוכר באקדמיה!).

מטרת הטיפול הינה לשחרר את האדם מהסבל והמועקה בהם הוא נתון אל עבר מקום מאוזן רגשית, מתמודד בגבורה ושמחה ומתקדם אל עבר מימוש עצמי שלם ומיצוי החיים אל תכליתם.

מעבר לכך, האדם ילמד ויכיר תוך כדי הטיפול את סודות כוחות נפשו על גוניהם השונים, את שורשי התודעה ואת הכלים והתהליכים המביאים לריפוי הנפש בכל השלבים והמצבים השונים בחיים.

עיקר השיטה סובב סביב ההבנה שמכלול הבעיות הרגשיות הנ"ל הינן תוצאה של צורת חשיבה שאינה נכונה. הדרך להבין ולגעת ברגש ולשנותו הינה דרך ההבנה השכלית ובמקביל להנהגה עצמית חדשה שתתברר ותוחלט בטיפול.

כאשר נבין את הסיבות להתהוות החשיבה הלא נכונה ונבנה במקומה צורת חשיבה ותודעה מתוקנת, הרי שאי אפשר שהאדם לא ישתחרר מסבלו ויזכה לחוויית חיים של שמחה, עונג והוצאה מן הכוח אל הפועל כל כוח שנטוע בו מתחילת יצירתו את תכלית המעלה שאפשר בחוקו.

כל המנהיג עצמו בדרכים אלו שהורנו – אני ערב לו שאינו בא לידי חולי כל ימיו עד שיזקין הרבה וימות, ואינו צריך לרופא, ושיהיה גופו שלם ועומד על בוריו כל ימיו

(רמב"ם)