הקליניקה

זוגיות

בקליניקה אנו מציעים תוכנית טיפול אישית, זוגית או משפחתית

במסגרת התוכנית , מגיעים לפגישות אישיות
בקליניקה או דרך ה ZOOM 
מקבלים כלים והדרכה ליציאה ממשברים לחיי זוגיות
והורות מתוקנת ומיטיבה.

זוגיות תקינה היא הדבר החשוב ביותר בחיי האדם והיא המשפיעה העיקרית על שאר תחומי חייו.
עיקר התיקון שלשמו האדם בא לעולם הוא להביא את עצמו לחיות בזוגיות תקינה ומוצלחת.
מכיוון שחשיבותה של הזוגיות היא כל כך עמוקה, אין זה מפתיע שיש סביב תחום זה כל כך הרבה קשיים ובעיות.
אמנם, הבשורה היא שיש חכמה ויש דרך להשכנת שלום בית והרמוניה זוגית אמיתיים!
האימון הזוגי שלנו עוסק בשתי נקודת מרכזיות:
1. לימוד מעמיק ומקיף על המודל הזוגי האידיאלי.
2. אבחנת מקור הבעיות והקשיים של בני הזוג ומתן פתרון מהשורש.
כמו כן, אצלנו בקליניקה אנו מטפלים בזוג כזוג וכן בכל אחד מבני הזוג בנפרד, הכל לפי הצורך והעניין.
תורת הזוגיות הינה תורה עמוקה ומרתקת. לימוד נכון של תורת הזוגיות מראה לאדם שבכדי לזכות לזוגיות פורייה ומוצלחת עליו להוציא מקרבו את כל הטוב שקיים בו ולתקן את אמונותיו ותכונותיו הלא טובות.
כאשר אין סיבה הלכתית להיפרד וכאשר בשני בני הזוג נטועים אף במעט תקווה ורצון להצליח בשיפור הקשר, אזי עם ההדרכה הנכונה הדרך כבר סלולה לפתור הרבה מהקשיים הזוגיים ולהשכין שלום בית אמיתי בין בני הזוג.

כידוע, נישואין בין גבר לאישה הינם דבר בלתי טבעי לחלוטין, מחמת השוני הרב שביניהם, וממילא על מנת 'לנצח' את הטבע ואת הישות המכונסת בעצמה של כל אחד מבני הזוג, וליצור מהניגוד אחדות והשלמה, יש ללמוד היטב על הנושא ולהתמסר לתהליך של עבודה אישית וזוגית משותפת.
אין להמתין להתעוררות בעיות חלילה על מנת לגשת ללימוד הנושא, אלא כל ערום יעשה בדעת ויקדים ללמוד ולבנות את ביתו כבר מהתחלה על איתנים מתוקנים ובטוחים שיולידו שלום ושלווה בביתו ובנפשו ויתפתחו ילדיו באווירת טובה ובבריאות נפשית כראוי להם.
הכניסה לחיי זוגיות הינה הציווי הראשון שנאמר לאדם בתורה, דבר המעיד על חשיבותו הנעלה; "לא טוב היות האדם לבדו אעשה לו עזר כנגדו" – "לא טוב" פירושו שאין האדם יכול להגיע למעמקי שלמותו העצמית כאשר הוא לבדו, אלא אך ורק כאשר הוא מתאחד עם בת זוג בחיים משותפים של שלום אהבה והשלמה הדדית.
כאשר לא לומדים היטב את הנושא, אין זה פלא כי תופעת הגירושין מתפשטת כמגפה (ומה אשמים הילדים אשר את כאבם ונזקם הנפשי מי יישא!?),אמנם, כאשר יקבלו על עצמם בני הזוג להכיר בחוסר ידיעתם, אשר הוא הגורם (לרוב) למכלול בעיותיהם, ולשבת על ספסל הטיפול והלימוד הזוגי, אזי כל קשר יתוקן ויתרפא ללא ספק ויתעצם אל מחוזות של השלמה והרמוניה זוגית שיישרו אושר גדול על בני הזוג, דבר אשר יקרין על שאר תחומי חייהם, ולא זו בלבד אלא שהוא החסד הגדול ביותר שביכולתם להעניק לנפשם העדינה של ילדיהם ולמנוע חורבן.
מטרת האימון הזוגי הינה להקנות לבני הזוג ידע מקצועי, תורני וחסידי וכן טכניקות וכלים מעשיים לבניית מערכת זוגית מתוקנת ומיטבית, ולהצלחה בהתמודדות ובתהליך של שיקום קשיים במערכת הזוגית.
הטיפול מבוסס כולו על ידע נרחב ועמוק על נפש האדם ובאופן המתוקן בו עליו להקים את זוגיותו ומשפחתו, כפי שהורונו חכמינו בתורת חז"ל, הקבלה והחסידות.
גם אם נראה כי הבעיות הסלימו ופרצו את כל הגדרים, ואין הסיבה לכך אלא חוסר ידע, אשר הלך והחמיר את המצב ככדור שלג, הרי שיש פתרון למצב, ויתרון האור מן החושך דווקא.
אין לתת לפחדים או לגאווה למנוע את ההגעה לטיפול, ההפסד מול הרווח משמעותיים כיום בו ניתנה תורה לישראל.

לימדונו חז"ל: "איש ואישה זכו שכינה ביניהם, לא זכו אש אוכלתם

(רמב"ם)